× Συζητήσεις για κάκτους.

εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #13705 από gmarkos
Θελω να μαθω αν υπάρχει εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα στην Ελλαδα
για την παραγωγή χυμου (ζελέ).

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #13706 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
Νομίζω ότι η παραγωγή στην Ελλάδα είναι τόσο μικρή που δε δικαιολογεί την ύπαρξη μίας μεγάλης μονάδας.

Από ότι είχα δει στην τηλεόραση, υπάρχει ένας τουλάχιστον παραγωγός στην Κρήτη που κάνει κάποια προσπάθεια. Δε γνωρίζω που έχει φτάσει.

Πάντως εργοστάσια μεγέθους αυτών που υπάρχουν στις Ινδίες μάλλον δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #13830 από ssotiris
Απαντήθηκε από ssotiris στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
www.enet.gr/?i=news.el.article&id=312546
αυτός ήταν ο πρώτος διδάξας στην χώρα μας, από ότι φαίνεται...

τώρα υπάρχουν αρκετοί μιμητές του στην Κρήτη και αλλού.

άμα ψάξεις στο google θα βρεις πολλά άρθρα και βίντεο με αυτόν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DAVIS

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #15261 από cgeorge
Απαντήθηκε από cgeorge στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΛΟΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ
ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΗ.Π.Χ Η VINOLIO ΣΤΑ ΧΑΝΑ( www.vinolio.gr/index3.php ) ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΥΛ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ..

ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΑ..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fireseaker

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16421 από tmellos
Απαντήθηκε από tmellos στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
οπότε εάν δεν μπορούμε να βρούμε στο internet πληροφορίες για προμηθευτές/αγοραστές, πως μπορούμε να βρούμε;
Στο site του ΥΠΑΑΤ δεν έχει κάτι απ' όσο είδα.
cgeorge μήπως θα μπορούσες να βοηθήσεις μιας που ασχολείσαι ο ίδιος;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16473 από cgeorge
Απαντήθηκε από cgeorge στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ..ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΕΜΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΦΥΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΦΥΑΔΕΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΙΣ ΑΛΟΗΣ.ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ!!ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΝΟΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΙΔΟΥΜΕ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΕΚΕΙ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ 3 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΡΕΥΤΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ 300 ΑΤΟΜΑ !!!ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟ ΤΗΛ.ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 697 8382664

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16495 από tmellos
Απαντήθηκε από tmellos στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
Με βάση αυτά που λες, η λογική λέει ότι και εργοστάσιο να ανοίξει εάν πρόκειται να είναι ο μοναδικός σοβαρός και σταθερός αγοραστής, η τιμή θα εξακολουθήσει να είναι "αστεία".

Εφόσον λείπει ένα υποτυπώδες πλαίσιο συστηματικής παραγωγής/διάθεσης δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαρές ελπίδες για το άμεσο μέλλον.
Μέχρι τότε απ' ότι καταλαβαίνω κάποιος υποψήφιος παραγωγός έχει τρεις επιλογές.
α) να πουλάει στην όποια αστεία τιμή
β) να κάνει δικά του deals με καταστήματα κτλ
γ) να επεξεργάζεται (όσο και όπως μπορεί) και να πουλάει μόνος του το προϊόν του

και οι 3 λίγο "φέξε μου και γλύστρισα" μου ακούγονται αλλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16503 από cgeorge
Απαντήθηκε από cgeorge στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΟΗ Η ΤΙΜΗΤΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΟΣΟ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΤΕΣ.ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΑΛΟΗ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣTO 1E ΤΟ ΚΙΛΟ.ΤΟ ΣΤΡΕΜΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 5 ΤΟΝΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΔΟΤΙΚΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ.Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΙΑΣΤΗΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ 'ΠΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ'.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΕΛΙΟ ΚΡΗΤΗΣ ΟΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ 16 ΧΩΡΕΣ KAI TH ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΑΣ ΠΛΑΙΣΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fireseaker

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21531 από andreas87
Απαντήθηκε από andreas87 στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
Gia sas tha ithela na matho gia ti timi peripou kimenonte ta filla aloes stin ellada..

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21532 από andreas87
Απαντήθηκε από andreas87 στο θέμα εργοστασιο επεξεργασιας φυλλων αλοης βερα
gia sas eimai kuprios tora prospatho na xekiniso se kaliergia me tin aloe! kai psaxno kapio sovaro ergostasio gia sinergasia. gnorizete? exoume tin hellenic aloe sti kupro alla den xero ti na po gia ton logo tou oti eimai asxetos! an kapios sinergazete me ti siggekrimeni eteria tha ithela na milisoume

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα