× Λαχανικά/Κηπευτικά

Συζητήσεις για λαχανικά/κηπευτικά και την καλλιέργειά τους. Εμπειρίες, συμβουλές, απορίες.

Mαυρη τοματα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #15391 από prince7gr
Mαυρη τοματα δημιουργήθηκε από prince7gr
Θα ηθελα να μαθω αν εχει φυτεψη κανεις (τα προηγουμενα χρονια κυριως) μαυρη τοματα και ποια ηταν η γνωμη του

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #15396 από zvranik
Απαντήθηκε από zvranik στο θέμα Mαυρη τοματα
εγω ειχα φυτεψει για πρωτη φορά πέρσυ μαυρη τομάτα....
ειχα κρατησει σπορους απο τοματες που ειχα αγοράσει απο τη λαική.....

τα φυτα αναπτυχθηκαν πολύ καλά , οι τοματες βγηκαν πολυ μικρές σαν τις τσερυ (και πιστευω οτι οφειλεται στο οτι ηταν σποροι απο υβριδια ) αλλα ηταν γλυκές.

φέτος μου αγορασα σπορους δυο ποικιλιών μαυρης τοματας απο το εξωτερικο και ελπιζω και ευχομαι οτι θα βγουν πολύ καλες.

προς το παρον εχουν βγει τα σπορόφυτα στο θερμοκήπιο και ετοιμαζομαι για φύτευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": prince7gr

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #15402 από prince7gr
Απαντήθηκε από prince7gr στο θέμα Mαυρη τοματα
εγω εβαλα 3 σποροφυτα απο την Olyplant και απλα θα ηθελα να δω το πως...αυτα ειναι σε τσαμπι ετσι οπως τα τοματινια?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16307 από Y1annis73
Απαντήθηκε από Y1annis73 στο θέμα Mαυρη τοματα
Καλησπέρα,

Εγώ πέρυσι έβαλα Τσερόκι Purple και σητν κυριολεξία ήταν από τις καλύτερες γεύσεις σε ντομάτα που έχω δοκιμάσει ποτέ! BTW είχαν φτάσει σε ύψος τα 2 μέτρα...!

Φέτος δυστυχώς τα σπορόφυτα μου της ντομάτας δεν πέτυχαν καθόλου και αγόρασα μία που στο σπορείο την έλεγαν Black from Tulsa. Όσο και να την έψαξα έτσι δεν την βρήκα, παρά μονο ως Tula.

Σε κάθε περίπτωση το φύλλωμα μοιάζει πολύ με την Τσερόκι. Ίδωμεν

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα