× Λαχανικά/Κηπευτικά

Συζητήσεις για λαχανικά/κηπευτικά και την καλλιέργειά τους. Εμπειρίες, συμβουλές, απορίες.

Τεχνική Κοπής και Αναγέννησης Μαρουλιού

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16571 από John Kargakis
Τεχνική Κοπής και Αναγέννησης Μαρουλιού δημιουργήθηκε από John Kargakis
Στο Παρακάτω Βίντεο παρουσιάζεται μια τεχνική πώς μπορούμε να αναγεννήσουμε απο το Μηδέν την Βλαστική Ικανότητα ενός Μαρουλιού , χωρίς να ξανασπείρουμε .

Την Ανακάλυψα μετά απο συνεχείς Δοκιμές για το πως μπορούμε να αναγεννήσουμε ένα μαρούλι χωρίς να το ξανασπείρουμε .

Επιμέλεια - Παρουσίαση Βίντεο

Ιωάννης Καργάκης

Φοιτητής
Τεχνολογίας Γεωπονίας - Τει Κρήτης
Τμήμα Φυτικής Παραγωγής

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet, ΑΝΤΙΓΟΝΗ, DAVIS, Roula

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16577 από ΑΝΤΙΓΟΝΗ
Απαντήθηκε από ΑΝΤΙΓΟΝΗ στο θέμα Τεχνική Κοπής και Αναγέννησης Μαρουλιού
Και μιάς ο λόγος για μαρούλια θα ηθελα να σας παρουσιάσω ένα σχετικό θέμα με υπότιτλο .


Το μαρούλι του γείτονα .

Εκει που έσκαβα φύτευα και πότιζα ακούω μια φωνή Αντιγόνη για έλα απο δω και φέρε και την φωτογραφική να σου δείξω κάτι .
Πάω και βλέπω το ακόλουθο μαρούλι ,όπως καταλάβατε ποζάρισε σαν σταρ στο φακό καμαρωτό καμαρωτό .
Και φυσικά όπως βλέπετε το μαρούλι του γείτονα είναι κατα αρχάς μεγάααααλο κατά δεύτερον ντουρο και κατα τρίτον πανέμορφο και ζωηρό .
Στο τέλος μου είπε μην ξεχάσεις να το δείξεις σε εκείνους τους φίλους σου στο ιντερνετ .
Ετσι λοιπόν αφιερωμενες οι φωτό απο τον γείτονα και το μαρούλι του


Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ki_pouros, DAVIS

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17106 από EIPHNH
Απαντήθηκε από EIPHNH στο θέμα Τεχνική Κοπής και Αναγέννησης Μαρουλιού
εγώ αν και δεν το ήξερα αυτό στη θεωρία έτσι όπως το αναφέρεις, όλα μου τα μαρούλια εγώ δεν τα ξεπάστρευα αλλά τα έκοβα ακριβως πάνω απ'το χώμα αφήνοντας τα κατω φύλλα. Φάγαμε και δεύτερη φορά απ΄τα περισσότερα απ'αυτά τα μαρούλια :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DAVIS

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.485 δευτερόλεπτα