× Λαχανικά/Κηπευτικά

Συζητήσεις για λαχανικά/κηπευτικά και την καλλιέργειά τους. Εμπειρίες, συμβουλές, απορίες.

ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19171 από theologis
Απαντήθηκε από theologis στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
Δηλαδη δεν κανει δουλεια το φυτο αυτο καθ αυτο αλλα τα κομματια που κλαδευεις και τα απλωνεις κοντα στα λαχανα.....αν καταλαβα καλα....απο εκει και περα την επεξεργασια του σπορου για παραγωγη μουσταρδας θα την μαθω ελπιζω....τα φυτα που κοβεις αχρηστευονται μαλλον ετσι;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19172 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
theologis καλησπέρα
Το φυτό κάνει δουλειά, ρίχνεις αρκετούς σπόρους και θερίζεις τα περισσότερα για λίπανση, δεν τα μετακινείς τα κόβεις και τα αφήνεις στο χώμα για να γίνουν σιγά-σιγά λίπασμα, αφήνεις όμως μερικά φυτά για να πάρεις την άνοιξη σπόρο, περισσότερα από 1-2, έτσι έχεις την προστασία από τα σαλιγκάρια. Την Συνταγή της μουστάρδας θα την μάθουμε αργότερα ελπίζω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theologis

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19173 από alias
Απαντήθηκε από alias στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
καλησπερα σπορο απο σιναπι εχει κανεις να μου στειλει γιατι εχω και εγω προβλημα με τα σαλιγκαρια και εγω κανω βαρδιες τα βραδια για να γλυτωσω τα φυτα μου
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19174 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
alias
σου έστειλα μνμ

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19177 από francopsa
Απαντήθηκε από francopsa στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
theologis για τα σαλιγκαρια 3 πραγματα μπορεις να κανης εγω τα εφαρμοζω 1 εκει που ειναι τα φυτα σου να βαζης το κατακαθη του καφε μυσουν τα σαλιγκαρια την μυρωδια τους 2 περιμετρικα απο τα φυτα σου βαλε χοντο αλατι τα σαλιγκαρια μισουν οτι τα αφιδατονη και 3 παρα κροκετες για γατες βαλτες σε ενα αλουμινοχαρτο και σκεπατετες με τα ταψακια αλουμινιου απο πανω κανε τρυπες γυρω γυρω αλα να κραταη το σκοταδει τις τρωνε τις κροκετες σαν τρελα και μετα τα παι8ενουν φραντσεσκος φιορεντζα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theologis

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #19179 από francopsa
Απαντήθηκε από francopsa στο θέμα ΛΑΧΑΝΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ;
theologis οι κροκετες να ελενχονται κα8ε 4 μερες εκει επιδη 8α εχει σκοταδι 8α μενουν μεσα 8α τα βρισκης το πρωη και οσα δεν εχουν πε8ανη τα απομακρινης

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα