× Συζητήσεις για προϊόντα ή εξοπλισμό που χρησιμοποιούμε ή βρήκαμε ενδιαφέροντα.

Edyn - Συνδεδεμένος Κήπος

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21586 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Edyn - Συνδεδεμένος Κήπος
Ηλία, σ' ευχαριστώ για την υπέροχη αυτή πληροφορία. Θέλω να δηλώσω φανατικός οπαδός των καινούριων ιδεών και εφαρμογών. Το μικρό μου κτήμα με τις κρανιές μου βρίσκεται σ' έναν ξερότοπο. Πλην των άλλων, η υγρασία για στο χώμα είναι για μένα διαρκώς μια παράμετρος πάρα πολύ κρίσιμη.
Θέλω να ξέρετε όλοι σας ότι δεν είμαι λόγιος και λογοκοπάνας. Τίποτα δεν είναι σημαντικότερο για μένα από την πρόοδο και την παραγωγή έστω κατ' ελάχιστον δικής μας παραγωγής οποιασδήποτε μορφής.
Η μόνιμη κατοικία μου βρίσκεται 50 χιλιόμετρα μακριά από τις κρανιές μου. Εγώ είμαι στη θάλασσα κι οι κρανιές μου είναι στο βουνό. Τα μεταφορικά, τα καύσιμα, οι άμεσες πληροφορίες είναι πανάκριβες πια. Ακόμα κι αν μάθω ότι στο βουνό έβρεξε, δε μου λέει τίποτα. Οι βροχές το καλοκαίρι είναι κατά κανόνα τοπικές. Μπορεί να βρέξει παντού, κι οι κρανιές μου να είναι διψασμένες. Οι γείτονες είναι τόσο στουρναρόβλαχοι που ακόμα κι οι περιγραφές για το αν έβρεξε να μοιάζουν με του τραμπάκουλα. Μόνον η επιτόπου επίσκεψή μου με καθησυχάζει.

Στο κτήμα μου με τις κρανιές έχω ρεύμα και νερό. Το Edyn πιστεύω ότι θα μου προσφέρει μια υπέροχη εξυπηρέτηση. Θα το εξετάσω πλέον σε σχέση με τα οικονομικά μου.

Θέλω να σας διαβεβαιώσω κύριοι, ότι δουλεύω σκληρά για πάνω από 10 χρόνια ένα επιστημονικό πρόβλημα. Μπορώ να καταλάβω τι λέμε και τι εννοούμε, όταν μιλάμε να στρώσουμε τον κώλο μας κάτω και να δουλέψουμε για να αποδείξουμε στους εαυτούς μας και στους άλλους ότι αξίζουμε το σεβασμό. Το σεβασμό τον κερδίζουμε με το σπαθί μας, όχι με εκβιασμούς ή απάτες. Κι όταν κερδίσουμε το σεβασμό θα κερδίσουμε το μέλλον μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα