× Εδώ δημοσιεύουμε εικόνες από τους κήπους μας που βρίσκονται ΕΚΤΟΣ πόλεων, αλλά και εικόνες από την παραγωγή μας.

Κήπος με μπάζα

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21578 από Bushiman
Κήπος με μπάζα δημιουργήθηκε από Bushiman
Καλησπέρα σε όλους,
Έχω ένα εξοχικό ,το οποίο έχει μια μεγάλη αυλή (200 τμ) .Το πρόβλημα μου είναι ότι αυτή η αυλή είναι γεμάτη από μπάζα τα οποία έχουν καλυφθεί από χώματα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την αξιοποιήσω και να μην μπορώ να καλλιεργήσω ..Τα μπάζα είναι πολλά άρα με τα χέρια σκάβοντας δεν μπορώ να τα βγάλω..Εσείς ποια θεωρείται είναι η καλύτερη λύση ?

Το να αφαιρέσω χώμα και μπάζα και να ρίξω καλό χώμα θα έχει αρκετό κόστος ? Υπάρχει καλύτερη λύση και ποιο οικονομική?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21583 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Κήπος με μπάζα
Όπως το περιγράφεις*, η καλύτερη λύση είναι να αντικαταστήσεις το υπάρχον χώμα με νέο.
Νομίζω ότι αυτή η λύση είναι μονόδρομος.

Ναι θα σου κοστίσει. Αλλά σκέψου πόσα θα κερδίσεις στο πέρασμα του χρόνου.

* Όπως το περιγράφεις, βλέπω έναν χώρο με τούβλα και μπετόν να προεξέχουν. Το χώμα είναι ανοιχτόχρωμο και χωρίς ζωή. Τίποτα δεν φυτρώνει.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21613 από karaker
Απαντήθηκε από karaker στο θέμα Κήπος με μπάζα
Σε μια αντίστοιχη περίπτωση ,εγώ σταδιακά το καθάρισα. Με ένα μικρό trailer απομάκρινα όσα τούβλα κεραμίδια έβγαλα από ένα μικρό μέρος. Έφερα κοπριά και έρριξα σ αυτό μόνο το μέρος, το οποίο και καλλιέργησα.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα