× Συζητήσεις για δέντρα

Ποια ειναι η κατάλληλη εποχή για αυτές τις εργασίες?

Περισσότερα
7 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22232 από kiwi1983
-Γεια σας Θα ήθελα να μαθω ποια ειναι η καλύτερη εποχή για να αλλάξω θέση μια Ελιά καλαμων και μια μανώλια και αν μπορώ να το κάνω τώρα μέσα στο καλοκαίρι και φυσικά αν μπορώ να την κλαδέψω και ταυτόχρονα?
- Πότε μπορώ να κάνω κλαδεμα διαμορφωσης σς κερασιά και φλαμουριά περίπου 2 χρονων ?
- Πριν λιγες μερες εριξα ξερή κοπριά σε ενα λιγουστρο και σε μια μανωλια και επίσης ριχνω και χημικο λιπασμα γιατί μου βγαζει deficiency στον φωσφορο ενω εχω ποτήσει και με χημικό λιπασμα (202020), επιδεί θελω να αρχισω να αρχισω να χρησιμοποιω το δικο μου κομποστ που παρασκευάζω απο γεωσκόληκες, ποια είναι η σωστή εποχή τελικά ώστε να ριξω κομποστ στα δεντρα μου και πότε θα είναι διαθεσιμο στα φυτά μου?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22235 από ilias
"Γεια σας Θα ήθελα να μαθω ποια ειναι η καλύτερη εποχή για να αλλάξω θέση μια Ελιά καλαμων και μια μανώλια και αν μπορώ να το κάνω τώρα μέσα στο καλοκαίρι και φυσικά αν μπορώ να την κλαδέψω και ταυτόχρονα?"
Η καλύτερη εποχή μεταφύτευσης ελιάς είναι Φεβρουάριος - Μάρτιος.

"Πότε μπορώ να κάνω κλαδεμα διαμορφωσης σς κερασιά και φλαμουριά περίπου 2 χρονων ?"
Τον χειμώνα. Δες αυτό το χρηστικό video:
www.agrotypos.gr/index.asp?mod=articles&id=69336

"Πριν λιγες μερες εριξα ξερή κοπριά σε ενα λιγουστρο και σε μια μανωλια και επίσης ριχνω και χημικο λιπασμα γιατί μου βγαζει deficiency στον φωσφορο ενω εχω ποτήσει και με χημικό λιπασμα (202020), επιδεί θελω να αρχισω να αρχισω να χρησιμοποιω το δικο μου κομποστ που παρασκευάζω απο γεωσκόληκες, ποια είναι η σωστή εποχή τελικά ώστε να ριξω κομποστ στα δεντρα μου και πότε θα είναι διαθεσιμο στα φυτά μου? "
Μήπως το παρακάνεις;
Για τις εποχές λίπανσης μπορείς να δεις:
Ημερολόγιο κήπου - Πότε ρίχνω λίπασμα σε δέντρα και λαχανικά
και άλλα άρθρα στο: Έδαφος-Χώμα .

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα