× Συζητήσεις για Διαμόρφωση Τοπίου

Πρώτη φορά γκαζόν...

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21302 από lio14
Πρώτη φορά γκαζόν... δημιουργήθηκε από lio14
Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα τα φώτα σας μιας και είμαι ολίγον άσχετος.

Έχω 55-60 τ.μ. κήπο και σήμερα ήρθε ενας κηπουρός και μου είπε οτι θέλει 550 ευρώ για :
ξεχορτάριασμα, καθάρισμα, λίπασματα, χώματα(όπου χρειαστεί) , κλάδεμα λίγο σε κάποια λέιλαντ και θα μου βάλει και το χλοοτάπητα Ηρακλής όπου όπως μου είπε το αγοράζει 6 ευρώ το τ.μ.

Είναι καλή τιμή μιας και δεν ξέρω καθόλου ?

Απλά διάλεξα αυτόν μιας και είναι αυτός όπου γνωρίζει τον συγκεκριμένο κήπο αφού αυτός τον έφτιαξε πριν αγοράσω εγώ το σπίτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Last edit: 8 Χρόνια 10 Μήνες πριν by lio14.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21926 από kiwi1983
Απαντήθηκε από kiwi1983 στο θέμα Πρώτη φορά γκαζόν...
καλησπέρα, δεν ξερω σε τι κατάσταση είναι ο κήπος σου όμως επιδεί είμαι σε παρόμοια κατάσταση με εσένα μου φαίνοντε υπερβολικά πολλά τα λεφτά , εγώ εσπειρα μόνος μου 500 tm2 γκαζόν (wembley αν το λεω σωστά) και πήρα εναν ανθρωπο να με βοηθάει ( να υπολογίζεις 30 - 40 ευρώ το μεροκάματο εδινα εγώ, για μου σκαβει λακους για τα δεντρα , καθαρισμα , σκάψιμο για το υπογειο δύκτιο που περνουσαν οι σωλήνες που εβαλα και να πατάει με τον τροχό το γκαζόν που ο ίδιος εφτιαξα , φυσικά βοηθούσα και εγώ άλλα 60 τμ είναι πολυ μικρός χώρος με 100 ευρώ και 3 μεροκάματα και λίγη προσωπική δουλειά πιστευω οτι θα είσαι οκ!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα