× Λαχανικά/Κηπευτικά

Συζητήσεις για λαχανικά/κηπευτικά και την καλλιέργειά τους. Εμπειρίες, συμβουλές, απορίες.

Καλλιέργεια εξ αποστάσεως!!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19775 από zre404
Καλλιέργεια εξ αποστάσεως!!!! δημιουργήθηκε από zre404
Χαιρετώ όλα τα μέλη του kaliergo.gr στα οποία και θα ήθελα να θέσω ένα ιδιαίτερο ερώτημα. Αυτή τη περίοδο ζω στην Αθήνα αλλά παράλληλα λατρεύω το πλούτο της γης. Σκεφτόμουν λοιπόν ,και εδώ χρειάζομαι τη γνώμη σας, μήπως ξεκινήσω τη καλλιέργεια(σε ήπιο επίπεδο αρχικά αλλά και γιατί οχι αν πάει καλά και σε επαγγελματικό) της αγγινάρας στην Τήνο (λόγω καταγωγής). Ένα προϊόν το οποίο, από όσο ξέρω έχει καλή απορρόφηση στο εμπόριο. Το πρόβλημα μου όμως έγκειται στο ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα, λόγω συγκεκριμένων οικογενειακών και επαγγελματικών υποχρεώσεων, να πάω να ζήσω μόνιμα στο νησί παρόλο που έχω τη δυνατότητα συχνής επίσκεψης σ'αυτό. Θα ήθελα τη συμβουλή σας λοιπόν σε όλο αυτό. Αρχικά εάν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο ή μήπως μπορώ να το στήσω όλο αυτό με κάποιο άλλο τρόπο ή κάποια άλλου τύπου βοήθεια. Και πέραν αυτού καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις για ενασχόληση με τη καλλιέργια εντός της πρωτευούσης.
Ευχαριστώ πολύ!!!!!! .

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19787 από dimos1234
Απαντήθηκε από dimos1234 στο θέμα Καλλιέργεια εξ αποστάσεως!!!!
Καλιεργεια εξ αποστασεως αποσω ξερω δεν γινεται ειναι σαν να βαζεις δυο καρπουζια σε μια μασχαλη οποτε κανε το χομπι σου εκει που εχεις τα συμφεροντα σου ειτε σε γλαστρες ειτε σε ταρατσα καλη επιτηχια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zre404

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.038 δευτερόλεπτα