× Συζητήσεις για προϊόντα ή εξοπλισμό που χρησιμοποιούμε ή βρήκαμε ενδιαφέροντα.

αγορα χορτοκοπτικου

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #20948 από armonia
Απαντήθηκε από armonia στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
το ιδιο εχω και γω αγορασμενο όμως από λεροι.ειναι κινεζικο,με εδρα διανομης την πολωνια και την εταιρια nac. στη δικη μου περιπτωση εχει ονομα γαλλικης εταιριας. τα αγοραζουν από κινεζικο εργοστασιο και βαζουν το ονομα τους επανω.φοραν καρμπυρατέρ και ηλεκτρονικα walbro oποτε ότι είναι να παθει,θα είναι θεμα κινητηρα.εχουν 2 χρονια εγγυηση αρκει να μη διαπιστωσουν ότι χαλασε επειδή βαραγε πιστονιες (spark knock) λογω πλουσιου μιγματος καυσιμου αερα(όπως αναγραφεται στο φυλλαδιο τους. είναι ωραιο μηχανακι παντως και δεν κολωνει πουθενα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fanish1

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #20949 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Πολύ χρήσιμες. Εμένα πάντως μέσα δεν είχε κανένα φυλλάδιο. Τίποτα ούτε για δείγμα!!
Τι εννοείς βάραγε πιστονιές και πώς το αποφευγουμε??

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #20950 από armonia
Απαντήθηκε από armonia στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
το spark knock συμβαινει οταν το μιγμα αναφλεγεται πριν δωσει σπιθα το μπουζι οποτε μετα απο ελαχιστο χρονο που δινει σπιθα το μπουζι το πιστονι δεχεται πολυ μεγαλυτερη ενεργεια αλλα παραγεται και πολυ περισσοτερη θερμοτητα.η ζημιες που προκαλουνται ειναι τρυπημα του πιστονιου και καταστροφη του στροφαλου στα ακρα του αξονα.
το καταλαβαινουμε οταν κατα τη διαρκεια λειτουργιας σε σταθερες στροφες και κανονικο φορτιο ,ακουμε μεταλλικα χτυπηματα-κροταλισματα απο τον κινητηρα.οχι περιστασιακα αλλα συνεχομενα.στα διχρονα μοτερ οφειλεται συνηθως σε κακη ρυθμιση της παροχης του αερα στο καρμπυρατερ και λυνεται ρυθμιζοντας πιο χαμηλα. βασικο επισης το φυλλαδιο που εχω λεει για μειγμα καυσιμου25 προς 1
Last edit: 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν by armonia.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21016 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Καλησπέρα παιδά. Το μίγμα 25:1 είναι σε όλα τα δίχρονα το ίδιο?? Αυτό γράφειθ το χορτοκοπτικό που πήρα. Στα σκαπτικό που έχω βάζω 4 λίτρα βενζίνης με 1 μπουκαλάκι λάδι απο αυτά που έχουν τα πρατήρια για να κάνουν το μείγμα. Κάνει αυτή η αναλογία για το χορτοκοπτικό η πρέπει να κάνω άλλη??

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21017 από francopsa
Απαντήθηκε από francopsa στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
μια χαρα ειναι τα 25 προς ενα και εγω αυτο κανω

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21018 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Φραντζέσκο σε 4 λίτρα 100 ml λάδι?? Αυτό κάνεις??

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21022 από armonia
Απαντήθηκε από armonia στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
είναι 160 ml στα 4 λιτρα,η αναλογια 25/1.δεν είναι το ιδιο για όλα τα διχρονα.κοιτατε παντα τις οδηγιες κατασκευαστη και μην εμπιστεύεστε τι θα σας πουν εκει που το αγοράζετε γιατι συνηθως δεν ξερουν
Last edit: 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν by armonia.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21023 από aggelkar
Απαντήθηκε από aggelkar στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Παιδιά Προσοχή εξαρτάται απο την μάρκα του λαδιού που χρησιμοποιήται. Εγώ στο δίχρονο θαμνοκοπτικό που έχω χρησιμοποιώ λάδι από Stihl ή Husvarna . Η αναλογία είναι 1:50 δηλαδή σε 5 λιτρα βάζω 100 ml λαδιού. δείτε εδώ www.stihl.gr/Migma-kafsimou.aspx

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21057 από stratog
Απαντήθηκε από stratog στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Καταρχάς γεια χαρά κι απο μένα, καλώς σας βρήκα

Οσον αφορά το Husqvarna 555RXT, απο θέμα αξιοπιστίας, ανταλλακτικά, απόδοση, κλπ τι έχετε να πείτε; Η χρήση του προορίζεται κυρίως για πολλά στρέμματα χωράφι
www.husqvarna.com/gr/landscape-and-groun...brushcutters/555rxt/

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21061 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα αγορα χορτοκοπτικου
Γεια σου Stratog,
Στην τιμή που έχει αυτό το μοντέλο της Husqvarna (περίπου 1000 Ευρώ), έχεις πολλά περιθώρια επιλογών.
Για τετράχρονα έχεις κοιτάξει; Μήπως τα έχεις απορρίψει;

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα