× Συζητήσεις για σπόρους φυτών. Πληροφορίες για αγορά ή ανταλλαγές.

ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19231 από spiros87
ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ δημιουργήθηκε από spiros87
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΚΑΛΟΥΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ? ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΒΡΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΙΟΣΠΟΡΟΣ.ΕΧΕΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΑ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19240 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
Σπύρο καλησπέρα
Οι βιολογικοί σπόροι μπορεί να είναι και υβρίδια αν κατάλαβα θέλεις σπόρους ανοιχτής επικονίασης για να μπορείς να κρατήσεις σπόρο για την επόμενη χρονιά. Ποιά είδη σπόρων θέλεις, μήπως και τα έχουμε κάποια από τα μέλη της κοινότητας Υπάρχει και η ομάδα παραδοσιακών σπόρων

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19255 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
Και εγώ ενδιαφέρομαι για τέτοιους σπόρους.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19258 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
Καλησπέρα σας
Ποιά είδη λαχανικών θέλετε, έχω κάποιους σπόρους μήπως μπορώ να σας εξυπηρετήσω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fanish1

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19262 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
Βρήκα εδώ σπόρους βιολογικούς όπως γράφουν. Τι λέτε αξίζει? Να ρωτήσω όμως από αυτούς μπορώ ΝΑ κρατήσω σπόρο η όχι?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19263 από fanish1
Απαντήθηκε από fanish1 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
www.kepos.gr/e-shop/fyta-sporoi-bolboi/s...poroi-laxanikwn.html

Ξέχασα να βάλω την διευθυνση!!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19264 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
fanish1 καλησπέρα
Το κατάστημα αυτό δεν το ξέρω ούτε λέει κάπου ότι είναι σπόροι ανοιχτής επικονίασης Αγόρασα σπόρους από το ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ το οποίο καλλιεργεί παραδοσιακές ποικιλίες αλλά δεν έχει μεγάλη γκάμα και μεγάλες ποσότητες Δίνει κάθε χρόνο διάφορες ποικιλίες αλλά πρέπει να το παρακολουθείς στενά για να προλάβεις να πάρεις αυτά που θέλεις Από όπου και να αγοράσεις να ζητήσεις σπόρους που να μπορείς να κρατήσεις σπόρο και να πάρεις το ίδιο φυτό την δεύτερη χρονιά

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19277 από spiros87
Απαντήθηκε από spiros87 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ KURIA49 ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΓΕΝΙΚΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΠΟΡΟΥΣ ΤΟΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΠΙΠΕΡΙΑΣ ΜΕ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΓΕΥΣΗ. ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ Η (ΚΑΡΔΙΑ ΒΟΥΒΑΛΟΥ) ΚΑΙ Η ΜΑΥΡΗ ΤΗΣ ΚΟΡΣΙΚΗΣ ΑΝ Δ ΑΠΑΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΕΣ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΝΩΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΕΣ.
KURIA 49 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19278 από Kuria49
Απαντήθηκε από Kuria49 στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
spiros87 Καλησπέρα
Για τις ποικιλίες ντομάτας δεν μπορώ να σου πω τίποτε γιατί θέλω την ντομάτα με την ελαφρώς όξινη αλλά διακριτή γεύση όπως τα ντοματίνια αλλά την ψάχνω ακόμα και τις πιπεριές δεν τις τρώω. Όπως καταλαβαίνεις η γεύση είναι πολύ υποκειμενικό στοιχείο για να χαρακτηρίσει ένα λαχανικό. Εννοείτε ότι θα σου στείλω σπόρους από διάφορα λαχανικά Σου στέλνω σε πμ τα στοιχεία για να στείλεις φάκελο

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19780 από aggelkar
Απαντήθηκε από aggelkar στο θέμα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΠΟΡΟΙ
φετος ξεκιναω και εγω να καλιεργω σε ενα μικρο αγροκτημα , αν καποιος μπορει να μου στειλει βιολογικους σπορους για να ξεκινησω θα του ημουν υποχρεως. ενδιαφερομε για τα παντα. το αγροκτημα ειναι 500τμ. οποτε μπορω να αναπτυξω αρκετα πραγματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα