× Άρθρα και οδηγίες για το πως μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το 2019.kalliergo.gr. Τί μπορείτε να κάνετε. Πώς μπορείτε να το κάνετε.

Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3236 από sunrize
Χθες στην γιορτη της Βασιλικης εγιναν καποιες αφιερωσεις απο μενα και καποιους φιλους,συγκεκριμενα απο τον Κηπουρο,την Κατερινα και τον Αντρεα.
Ειχε και καποιο ευχητηριο προς τον Ηλια για ακομα δημιουργικοτερη πορεια του kalliergo.
Επισης ενα τραγουδι αφιερωμα σε οσους γιορταζαν του Βασιλη Παπακωνσταντινου με τον τιτλο"Χρονια Πολλα.
Σημερα τα προαναφερθεντα απουσιαζουν.
Ολα τα αλλα ειναι στη θεση τους,απ'οτι βλεπω.Επειδη κατα καιρους και κατα μυστηριο ανεξηγητο( αναφερω τα βιντεος που εξαφανιστηκαν απο την ομαδα των ποιητων,
χωρις να γινει καμμια αναφορα),
συμβαινει να απορουμε γιατι συμβαινουν ολα αυτα στο συγκεκριμμενο φορουμ,
θελω να ξερω αν ειναι απλες συμπτωσεις,ειναι τεχνικα προβληματα,
ή γινονται μεθοδευμενα,οπως λεει ο Κρανιος.
Μεχρι τωρα δεν εχω παρει θεση υπερ της μιας ή της αλλης πλευρας και μαλλον εμφανιζομαι διαλλακτικος,
γιατι απεχθανομαι τις κατασταλτικες συγκρουσεις και ειμαι της φιλοσοφιας διαφορετικες αποψεις και ανθρωποι διαφορετικοι που τις εκφραζουν μπορουν να συνυπαρχουν.
Οι αντιθεσεις μεταξυ τους ειναι φυσιολογικες,ειναι νομος της λειτουργιας της γνωσης,οποιος θελει να γαργαλησει το μυαλο του δεν μπορει να μενει απεξω,
αρκει να ακολουθει καποιους κανονες,
να μην ειναι ευθικτος και ευερεθιστος,να εχει καλες προθεσεις,να συντηρει την ομαλη συμβιωση,να αγαπα τον συνανθρωπο του.
Και το τελευταιο ειναι κυριαρχο,γιατι μεταξυ μας δεν υπαρχουν οικονομικες συναλλαγες,
και τα συναισθηματα παιζουν πρωτευοντα ρολο,
αφου οτι κανουμε σαν χομπυ(λαχανα,μαρουλια,μπροκολα,κουνουπιδια,λουλουδια,δεντρα,τραγουδια,ποιηματα
λογοτεχνηματα,φωτογραφιες)μονο η αγαπη μας γι αυτα ειναι η τροφη τους.
Οποιος δεν μπορει λοιπον,να αγαπησει τοτε,τιμιοτερο ολων, να αφησει τους αλλους να αγαπησουν αυτο που κανουν.
Η λογοκρισια οταν δεν εμπεριεχει προσωπικες υβρεις ειναι μεθοδος φασιστικη και οι Ελληνες αρκετα εχουν υποφερει απο τετοια καθεστωτα.
Πρεπει σαν λαος να ανεβασουμε το μορφωτικο μας επιπεδο για να μπορουμε ν'αξιολογουμε σωστα ποιος ειναι ικανος για το τιμονι της διακυβερνησης.
Η ελλειψη ικανοτητων να εντοπισουμε το αγαθο, μας οδηγει σε αδιεξοδα μονοπατια που ειναι ιστορικα καταδικασμενα και οταν γινεται αναφορα σε αυτα, ας μην ξεχναμε τα φωτα της δημοκρατιας που δωσαμε σε ολο τον κοσμο.
Και εκανα τον παραλληλισμο αυτο, γιατι ειναι επικινδυνο και πολλες φορες συμβαινει,η νοοτροπια που ισχυει στην πολιτικη ζωη να μεταφερεται αδικως και στην προσωπικη μας ζωη.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3237 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
sunrize,
Καλή Χρονιά με Υγεία!

Διάβασα όλα αυτά που λες παραπάνω και έχω μείνει άφωνος.
Άφωνος γιατί μιλάς για λογοκρισία και άλλα διάφορα.
Και μάλιστα πού; Σε ευχές!!!!

Σε παρακαλώ αν μπορούσες να γίνεις πιο σαφής και να μου δώσεις να καταλάβω που είχαν δημοσιευθεί οι ευχές στις οποίες αναφέρεσαι.

Στο forum; Στην κοινότητα; Στην ιδιωτική ομάδα σας;

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3238 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!

ilias έγραψε: sunrize,
Καλή Χρονιά με Υγεία!

Διάβασα όλα αυτά που λες παραπάνω και έχω μείνει άφωνος.
Άφωνος γιατί μιλάς για λογοκρισία και άλλα διάφορα.
Και μάλιστα πού; Σε ευχές!!!!

Σε παρακαλώ αν μπορούσες να γίνεις πιο σαφής και να μου δώσεις να καταλάβω που είχαν δημοσιευθεί οι ευχές στις οποίες αναφέρεσαι.

Στο forum; Στην κοινότητα; Στην ιδιωτική ομάδα σας;


Καλη Χρονια,Ηλια!

Σου ευχομαι παλι.Και στο δικο μου υπολογιστη και στης Βασιλικης οι δημοσιευσεις μας στην κοινοτητα εξαφανιστηκαν.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sunrize.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3239 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
Που ήταν αυτές οι δημοσιεύσεις;
α) Στο forum;
β) Στην κοινότητα;
γ) Στην ιδιωτική ομάδα σας;

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3240 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!

ilias έγραψε: Που ήταν αυτές οι δημοσιεύσεις;
α) Στο forum;
β) Στην κοινότητα;
γ) Στην ιδιωτική ομάδα σας;


Στην κοινοτητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3242 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
Αυτό που παρατηρώ (χωρίς όμως να έχω εξήγηση) είναι ότι μέσα από τη διαχείριση βλέπω μία σειρά από ευχές που όμως δεν εμφανίζονται στην περιοχή της κοινότητας.

Ενδεικτικά αναφέρω:
2012-01-01 22:27:36: "Κουτσουρεμενο και το επικουρικο."

"Χρόνια πολλά σε κάθε Βασίλη και κάθε Βασιλική. Να νοιώθουν πάντα βασιλιάδες και βασίλισες! Κι ο Αϊ Βασίλης να τους προστατεύει και να τους φέρνει δώρα στη ζωή τους!"

"Βάλτε την αγάπη και την ειλικρίνεια στην καθημερινότητά σας. Ελάτε να κάνουμε την Ελλάδα μια χώρα θαυμάτων! Ας γίνουμ’ εμείς τα πρώτα θαύματα στον περίγυρό μας! Σαν τα πυροτεχνήματα που θα εκραγούν σε λίγο στους ουρανούς , για το καλό του χρόνου! Καλή χρονιά, με υγεία αγάπη ευτυχία."

"Καλημέραααα!!!Καλή χρονιά, καλό μήνα να εχουμε ενα δημιουργικο ενα ευτυχισμενο ενα επαναστατικο 2012!!!!"

"Kαλη σας μερα κηπουροι και αρχι καλος σας χρονος ναναι οι σοδειες σας δυνατες μην παει χαραμι ο κοπος . Καλη χρονια σε ολους σας"

"Πάει ο παλιός ο χρόνος ας γιορτάσουμε παιδιά!"

"Χρόνια Πολλά , Καλή Χρονιά , σε όλους τους καλλιεργητές!"

"Καλη Χρονια...Υγεια και τυχη αγαθη σε ολους........."

"Καλη Πρωτοχρονια!!"

"Ευχομαι η καινουργια χρονια να μας βρει ολους με υγεια,χαρα,δυναμικους και ανυποτακτους,αισιοδοξους για το μελλον(για λεφτα δεν το συζηταω,μας τα'χουν παρει) και πιο τυχερους απο την προηγουμενη."

"καλη χρονια να εχουμε με υγεια και ολα τα αλλα θα ερθουν."

"Χρόνια πολλά και καλή Χρονιά σε σας και τις οικογένειές σας…"

"Mε την καινούργια τη χρονιά μόνο χαρές να ρθούνε, κι όλες οι δύσκολες στιγμές με μιας να ξεχαστούνε !!!! Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους !!!!!!"

2011-12-31 08:17:40: "Όσα χωρούνε στο όνειρο και όσα ο νους σας βάνει ο νέος χρόνος πού'ρχεται χαρ… (χαρμολύπες; όχι - χαράτσια; … όχι βέβαια – χαρακίρι; ..ποτέ – χαρέμι; .. μμμμ – χαραμάδα; κάτι λέει …… τέλος πάντων ) … χαρές πολλές να σας τις κάνει. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ"

Κι έλεγα, μα δεν υπάρχουν ευχές....
Τώρα γιατί δεν εμφανίζονται ενώ έχουν καταγραφεί, δεν έχω απάντηση.

Ευχαριστώ που το παρατήρησες sunrize.
Μακάρι όμως να μην έλεγες όλα τα υπόλοιπα.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ilias. Αιτία: καταγραφή -> καταγραφεί

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3243 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
Επι πλεον το αφιερωμα μου στην ονομαστικη γιορτη της Βασιλικης και οι ευχες μου στον Ηλια και το kallliergo.Δεν υπαρχει καποια εξηγηση?Δεν ειμαι ειδικος στους υπολογιστες και τα σφαλματα που τους ακολουθουν,αναφερομαι σε αυτα που αντιλαμβανομαι με την αισθηση της ορασης.Τι θελεις να σκεφτεται το μυαλο μου,οτι επιλεκτικα κανει λαθη το συστημα και σβηνει τις δημοσιευσεις μου ή επιλεκτικα τις σβηνει ο διαχειριστης του συστηματος?
Το τελευταιο δεν θελει να περασει απο το μυαλο μου!
Σχετικα με τα λαθη του συστηματος δεν μπορεις να κανεις κατι να μην συμβαινοιυν,γιατι οπως καταλαβαινεις ενα αφιερωμα ειναι σημαντικο γι αυτον που το κανει.
Αν νομιζεις τα "υπολοιπα" εχουν ευθεια βολη την δομη της προσωπικοτητας σου,να μην το εκλαβεις ετσι,ειναι γενικολογες σκεψεις και πρωτα απ'ολα στοχευουν τον υποφαινομενο, σαν μια συνεχομενη αυτοκριτικη και αφυπνιση συνειδησης.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3249 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
Έχω νεώτερα επάνω στο θέμα.

Αφού ανάλωσα περίπου 3 ώρες ψάχνοντας τη βάση δεδομένων, βρήκα ότι τα μηνύματα που κρύφτηκαν είχαν τη σήμανση "Ιδιωτικό" ως προς μία ομάδα, χωρίς να ορίζεται όμως η ομάδα.

Βρήκα ότι μηνύματα, εικόνες και video που δημοσιεύθηκαν στη δημόσια ροή δραστηριοτήτων (αυτό που παλιά λέγαμε τοίχος), από 10 μέλη ήταν κρυμμένα.

Υπάρχουν δύο πιθανότητες να έχει συμβεί κάτι τέτοιο:
α) Ο ίδιος ο χρήστης να έχει ορίσει το μήνυμα ως ιδιωτικό (πράγμα απίθανο)
β) Να πρόκειται για bug (πιθανότερο)

Καθώς αυτό συνέβει κατά τις ώρες αλλαγής της χρονιάς, πιθανότερη εμφανίζεται η εκδοχή β.

Αυτό που έκανα ήταν να βρω αυτά τα δημόσια μηνύματα (νομίζω ότι τα βρήκα όλα) και να αλλάξω το σχετικό flag ώστε να εμφανιστούν ξανά.

Το θέμα αφορά μηνύματα των χρηστών:
vasiliki
mikros_kalliergitis
ουκρανία
MOYRTZANOS
skam
Κράνιος
ΑΝΤΙΓΟΝΗ
theodora
sunrize
nikos1

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ilias.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3250 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Οι ευχες στην κοινοτητα δεν εμφανιζονται!
Ευχαριστω τον kipouro,την Κατερινα,τον Κρανιο,την Στελλα και τον Σταυρο για τις ευχες τους στην ονομαστικη γιορτη της Βασιλικης.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα