× Εικόνες από κήπους που βρίσκονται εντός πόλεων, αλλά και από την παραγωγή τους. Μπορεί να είναι μερικές γλάστρες σε ένα μπαλκόνι, η οργανωμένοι κήποι σε ελεύθερους χώρους.

Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22289 από sangouini
Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη δημιουργήθηκε από sangouini
Καλημέρα φίλοι μου,
Έχω πολύ καιρό να σας γράψω εδώ, καθότι με τη δουλειά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ και με φυτά!Τώρα βέβαια που έμεινα ανέργη, έχω αρκετό χρόνο..Βέβαια, μέσα στην ατυχία μου, μου συνέβη και κάτι καταπληκτικό! Μετακομίζουμε σε δικό μας σπίτι, όπου υπάρχει κι ένας τεράστιος κήπος!
Σ'αυτό λοιπόν, θα ήθελα τη βοηθειά σας φίλοι μου. Ο κηπος έχει χρόνια να καλλιεργηθεί, τώρα έχει μία μανταρινιά, 3 τριανταφυλλιές και 3 ελιές, πριν 4 χρόνια έριξαν καινούργιο χώμα (χώμα για κήπους μου ειπαν). Τώρα φαίνεται πετρωμένο, χτες έκανα μια προσπαθειά και σκαλισα αρκετο μέρος του κήπου και φαινεται αφρατο. Τι πρέπει να κάνω για να ξεκινησω να καλλιεργώ? Επίσης, εχουμε ενα τεράστιο πρόβλημα με τα μυρμήγκια! καμιά ιδέα?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22293 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη
Άσχημο πράγμα η ανεργία...
Τη συναντάς παντού γύρω μας. Εξαπλώνεται σαν ιός.
Που δούλευες;

Η απάντηση στην ερώτησή σου "Τι πρέπει να κάνω για να ξεκινήσω να καλλιεργώ?" δεν είναι απλή με τόσα λίγα δεδομένα.
Καλό θα ήταν να ανέβαζες κάποιες φωτογραφίες που να έδειχναν την κατάσταση του κήπου και το χρώμα του χώματος.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22294 από sangouini
Απαντήθηκε από sangouini στο θέμα Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη
Καλημέρα Ηλία! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Aυτή τη φώτο εχω προς το παρόν. Δεν έχω βγάλει άλλες, τώρα δεν υπάρχουν τα ξερά χόρτα που βλέπετε, τα έχω απομακρύνει.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22295 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη
Γεια σου sangouini,

Ευχαριστώ για τη φωτογραφία. Βοηθά πολύ.

Το μέρος είναι ιδανικό απ' όσο βλέπω για να φτιάξεις έναν λαχανόκηπο για όλες τις εποχές.
Φρεζάρισε / σκάψε όλη την περιοχή.
Πρόσθεσε κοπριά ή κομπόστ και φρεζάρισε ξανά ώστε να ανακατευθεί καλά.

Χώρισε την περιοχή σε 4 μέρη.

Σε 1 μέρος θα καλλιεργείς το Φθινόπωρο/Χειμώνα.
Σε 1 μέρος θα καλλιεργείς την Άνοιξη/Καλοκαίρι
Τα άλλα 2 μέρη θα βρίσκονται στα αγρανάπαυση.

Τώρα μπορείς στο 1/4 να φυτέψεις μπρόκολα, κουνουπίδια, λάχανα, καρότα, μαρούλια, παντζάρια.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22308 από sangouini
Απαντήθηκε από sangouini στο θέμα Βοήθεια- Νέος κήπος στην πόλη
Φύτεψα, έσπειρα και τώρα έχω τεράστιο πρόβλημα με τα μυρμήγκια! θα φάνε κι εμένα στο τέλος! Πως θα απαλλαγώ????

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα